OGRZEWANIE PODŁOGOWE


Ogrzewanie podłogowe jest to niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe najczęściej wodne instalowane w posadzce gdzie podłoga jest grzejnikiem.
 
Dawno temu nazywane Hypocaustum, już od IV w. p.n.e. w starożytni Grecy stosowali ogrzewanie podłogowe, wykorzystywali je do ogrzewania domów i term gorącym powietrzem.
 
Czy to się Opłaca? Krąży wiele mitów o podłogówkach, a ja podam fakty.
 
Instalacja ogrzewania podłogowego w fazie wykonywania jest droższa niż montaż instalacji grzejnikowej, i to chyba jedyny minus.
 
Ale...
Pierwszą korzyścią już na etapie wykończenia, jest fakt, że nie ma grzejników czyli brak kosztów ich zakupu no i rzecz jasna przestrzeń pod oknami jest wolna.
 
Kolejna korzyść. Już w czasie użytkowania Temperatura podłogi to około około 25-26'C pozwala nam zastosować bardzo oszczędne urządzenia jak Kotły kondensacyjne, pompy ciepła, kolektory słoneczne i rzecz jasna fotowoltaikę co robi z nas ludzi nie tylko oszczędnych ale jesteśmy również ekologiczni, co w naszych czasach powinno być na pierwszym miejscu.
 
Krąży o ogrzewaniu podłogowym mit, że nie może być ono stosowane pod parkietami czy panelami. To mija się z prawdą. Instalacja jest inaczej obliczana, a do wykończenia posadzki stosuje się kleje oraz drewno kompatybilne z ogrzewaniem podłogowym.
 
Reasumując: w dłuższym okresie użytkowania (a w takich kategoriach myślimy budując dom) podłogówka szybko się zwraca i przynosi wymierne korzyści.
 
Pamiętaj ! Działamy w Małopolsce. Ostatnio realizowaliśmy usługę w miastach: Kraków, Proszowice, Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Myślenice, Dobczyce, Nowe Brzesko.

Dane firmy

INSTALCO Stanisław Zięba
ul. Sawy Calińskiego 36a
31-999 Kraków


Kontakt

mail: kontakt@instalco-krakow.pl
tel.: (+48) 883 883 383