Odkamienianie
i Czyszczenie Instalacji C.O.


Rury plastikowe i stalowe ocynkowane pomagają przygotować domy do systemów ogrzewania lub zimnej wody. Pomimo ochrony przed utlenianiem, w przypadku tych materiałów nadal występuje erozja oraz korozja. Przeciążenie rur i grzejników systemu grzewczego czarnym tlenkiem żelaza — znanym również jako magnetyt — może wynikać ze złej konserwacji. Nagromadzenie magnetytu w systemach, które nie są konserwowane, może powodować poważne problemy z ogrzewaniem. Tlenek żelaza znajdujący się w ściankach rurociągów zmniejsza wydajność ogrzewania. Przyczynia się również do powstawania korozji, co może prowadzić do poważniejszych awarii systemu grzewczego. Osady magnetytu na ścianach są uważane za szkodliwe dla systemów grzewczych. Ważne jest, aby okresowo wykonywać czyszczenie instalacji i wymieniać filtry magnetyczne, aby zapobiec gromadzeniu się tlenku żelaza. Pomaga to wyeliminować rdzę, która gromadzi się w rurach, co skutkuje dużą oszczędnością energii. Jeśli chcemy wykonać odkamienianie wymiennika ciepła, warto wykorzystać środki chemiczne, które przedłużają żywotność kotła grzewczego.

Możemy wyróżnić największe korzyści, wynikające z czyszczenia instalacji m.in. są to:

    • zmniejszenie emisji dwutlenku węgla,
    • wydłużona żywotność systemów grzewczych,
    • obniżenie rachunki za ogrzewanie nawet o 6% rocznie.

Środki chemiczne

Do swojej pracy używamy wyłącznie produktów chemicznych renomowanych producentów. Zazwyczaj stosujemy chemiczne odkamienianie instalacji poprzez wykorzystywanie produktów Fernox Cleaner lub ciśnieniowe czyszczenie instalacji za pomocą specjalnych pomp.

Zalety wykorzystywania pompy płuczącej:

    • wystarczy jedna wizyta, aby pozbyć się kamienia, szlamu i innych osadów,
    • czas czyszczenia jest znacznie skrócony ze względu na wyższą temperaturę pracy,
    • można wykorzystywać produkty chemiczne Fernox,
    • eliminacja hałasu kotła.

Kiedy zdecydować się na czyszczenie instalacji?

Jeśli chodzi o instalacje centralnego ogrzewania, najlepiej zgłosić się do nas, ponieważ specjalizuje się w tego typu zadaniach. Możemy skutecznie wyczyścić system i zapewnić bardziej wydajne ogrzewanie. Jednym ze sposobów pomiaru wydajności tego systemu jest wykonanie analizy fizykochemicznej krążącej wody. Wszelkie elementy systemu, które nie działają, należy rozważyć do czyszczenia. Do usuwania wszelkich zanieczyszczeń z centralnego ogrzewania lub ogrzewania podłogowego stosujemy chemię profesjonalnych firm. Dodatkowo korzystamy z nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu możemy zapewnić profesjonalne usługi. Zaleca się wykonanie jej co 4-5 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala zagwarantować wysoką jakość usług oraz stosowanych materiałów.

Działamy w Małopolsce. Najczęściej odwiedzamy miasta: Kraków, Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Myślenice, Dobczyce, Nowe Brzesko.


Dane firmy

INSTALCO Stanisław Zięba
ul. Sawy Calińskiego 36a
31-999 Kraków


Kontakt

mail: kontakt@instalco-krakow.pl
tel.: (+48) 883 883 383